پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت چیست؟ + هزینه و مدارک لازم

زمان مطالعه: 6 دقیقه

با توجه به اهداف سفر افراد زیادی به دلایل مختلفی همچون سفر کاری، ادامه تحصیل، بازدید از شهر یا کشور و یا اقوام و آشنایان، اقامت و… به کشورهای دیگر سفر می کنند. متقاضیان برای مهاجرت قانونی و ورود به کشورهای دیگر نخست می بایست ویزای مربوطه به آن کشور را دریافت کنند. همچنین برای اخذ ویزای کشور مربوطه به سفارت آن کشور بروند. برای اخذ ویزا مدارکی را ارائه دهند. سپس بعد از مصاحبه حضوری سفارت تصمیم می گیرد که فرد اجازه ورود به کشور را دارد یا ندارد. البته برخی از کشورها به دلیل شرایط سیاسی ایران، مانند آمریکا و کانادا سفارتخانه و کنسولگری فعال در داخل کشور ایران ندارند و برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا و کنسولی مسافران باید با خدمات پیکاپ پاسپورت و یا پیکاپ ویزا اطلاعاتی را کسب کنند.

نبود سفارتخانه برخی کشورها باعث شده تا متقاضیان اخذ ویزا مجبور باشند به کشورهای دیگر سفر کنند. برای انجام امور ویزای خود به همراه مدارک لازم به نمایندگی ها و یا سفارتخانه های معرفی شده در کشورهای واسطه مراجعه نمایند. بعد از گذراندن این مراحل اگر به فرد متقاضی ویزا تعلق بگیرد یا درخواست صلاحیت وی برای تعلق گرفتن تایید نگردد، فرد متقاضی در حالت اول باید به کشور واسطه برود. در جهت الصاق ویزا درون پاسپورت خود اقدام نماید.
بنابراین همانطور که گفته شد متقاضیان اخذ ویزای اقامت کانادا یا هر کشور دیگری، باید یک پروسه طولانی را قبل از ورود به کشور موردنظر انجام دهند. با ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد منتظر دریافت ویزا بمانند. در کل هزینه‌ها، زمان و مشکلات زیادی برای دریافت ویزا با وجود این مشکلات وجود دارد.

خدمات پیکاپ پاسپورت چیست؟

خب در مرحله اول شاید بخواهید بدانید که اصلا خدمات پیکاپ پاسپورت چیست!! وقتی از طریق ایمیل، پاسخی در راستای درخواست ویزا به فرد متقاضی ارسال می‌شود، متقاضی می‌بایست به منظور تکمیل مراحل پاسپورت و ویزا و همچنین ارائه پرینت ایمیل به سفارت کشور درخواست کننده مراجعه کند. بسیاری از افراد به علت کمبود وقت و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با به کارگیری خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود پرهیز می‌کنند. بنابراین فرد متقاضی با در نظر گرفتن شرایط خود می‌تواند، از طریق نماینده قانونی خود، پرینت ایمیل سفارت به همراه پاسپورت خود را در اختیار نماینده قرار دهد. هم هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند و هم در زمان صرفه‌جویی خواهد شد. به علاوه نیازی نیست برای دریافت ویزا در کشور ثالث اقامت داشته باشید.

اما باید در نظر داشته باشید که مجوزهای قانونی از طرف پلیس مهاجرت برای ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت نیاز می‌باشد. چون اگر فرد ناشناس یا متفرقه بخواهد تعداد زیادی پاسپورت همراه خود داشته باشد ممکن است برای صاحبین پاسپورت مشکلاتی ایجاد شود.

خدمات پیکاپ پاسپورت

تفاوت پیکاپ پاسپورت با پیکاپ ویزا

در حقیقت تفاوتی بین پیکاپ پاسپورت با پیکاپ ویزا نیست. این دو کلمه به جای یکدیگر به کار می ‌روند. متقاضیان دریافت ویزا بعد از انجام مراحل و طی شدن امور مربوطه، به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه، تمایل به سفر به کشور واسطه را نخواهند داشت. در این صورت افراد می توانند با ارائه پاسپورت و مدارک مورد نیاز به کارگزار موردنظر، در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.

مراحل انجام کار توسط کارگزار به این شکل است که بدون هیچ مشکلی، با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شما را پیگیری و انجام دهد. بعد از اتمام کار مدارک را در ایران برای شما ارسال کند. به انجام مجموعه این کارها، ارسال پاسپورت، الصاق ویزا و بازگرداندن آن به متقاضی در اصطلاح «پیکاپ پاسپورت» گفته می شود.

مراحل درخواست پیکاپ پاسپورت

مراحل درخواست پیکاپ پاسپورت به این شکل است که متقاضی می‌بایست با پاسپورت خود، نامه و یا ایمیل دریافت شده مبنی بر موافقت درخواست ویزا، در قدم اول به شرکتی معتبر مراجعه کند که از طرف پلیس مهاجرت ایران مجوز ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت را داشته باشد.
(داوین گشت دارای این مجوز می‌باشد. کارشناسان بخش پیکاپ پاسپورت مجموعه داوین گشت در این مرحله موظف به بررسی دقیق مدارک و به علاوه اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی می‌باشند).

خدمات پیکاپ پاسپورت

پیگیری کارهای بعد از این مرحله را شرکت مربوطه انجام خواهد داد. تا در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به ارسال مدارک متقاضی به سفارت و دریافت پاسپورت دارای ویزا به تهران نماید.

پیگیری پیکاپ پاسپورت

پیگیری پیکاپ پاسپورت در مجموعه داوین گشت از روندی کاملا شفاف و قانون‌مندی پیروی می‌کند. به علاوه کارشناسان پیکاپ پاسپورت از طریق پیامک روند پیگیری پیکاپ پاسپورت را با شما در میان خواهند گذاشت.

خدمات پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

  • افرادی که به دلایل مختلفی مانند: مشکلات مالی و یا عدم وابستگی خانوادگی برای اخذ ویزا اقدام نکرده‌اند و ویزای آن‌ها ریفیوز شده است
  • همچنین در صورتی که قصد سفر به کشوری را دارید که داخل ایران فعالیت کنسولی دارد و به دلیل صرفه‌جویی در زمان قصد دارید از کشور دیگر برای خدمات پیکاپ اقدام کنید، این روش نیز پیشنهاد نمی‌شود.

دیگر مزیت های پیکاپ پاسپورت

  • عدم نیاز به حضور مجدد در کشور ثانویه
  • صرفه جویی در زمان و هزینه
  • تسریع‌ در انجام امور ویزا

خدمات پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت برای چه کشورهایی در دسترس است؟

در حال حاضر کشورهای مختلفی وجود دارند که به دلایل گوناگون دارای سفارتخانه یا کنسولگری فعال در کشورمان نیستند. اما از بین کشورهایی که گفته شد آمریکا، کانادا و انگلیس جزو کشورهای پر تقاضا هستند که در ایران سفارتخانه فعال ندارند. در نتیجه برای گرفتن ویزای این کشورها می بایست به سفارتخانه یا کنسولگری آن‌ها در دیگر کشورهای واسطه مراجعه کرد. توجه داشته باشید که به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به این کشورها خدمات پیکاپ پاسپورت آن‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و مشتریان زیادی نیز دارد.

پیکاپ پاسپورت کانادا

خدمات ویزای کانادا یکی از اصلی‌ترین خدمات مجموعه داوین گشت محسوب می‌شود. بنابراین دپارتمان پیکاپ پاسپورت ما با بکارگیری از تیم مجرب و البته دفاتر و کارگزاران خود آماده ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا به تمامی متقاضیان گرامی می‌باشد. در حال حاضر خدمات پیکاپ پاسپورت کانادا، سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات را در برمی‌گیرد.

خدمات پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت انگلیس

همان طور که می‌دانید کشور انگلیس در ایران سفارت فعال دارد. اما خدماتی را برای ایرانیان انجام نمی‌دهد. به همین منظور برای انگشت‌ نگاری و تکمیل پرونده مسافران، می‌بایست به سفارت انگلستان در یکی از کشورهای ترکیه، امارات (دبی یا ابوظبی) و یا ارمنستان مراجعه کنند. بعد از انجام دریافت مراحل اخذ ویزا در سفارت انگلیس، سفارت انگلیس بعد از حدودا ۱۶ روز کاری ایمیلی در خصوص نتیجه پرونده به مسافر ارسال می‌کند.

متقاضی 2 راه پیش رو دارد. یا باید در این مدت زمان در کشور ثالث چند روزی را سپری کند و یا به ایران برگردد و از طریق پیکاپ پاسپورت مراحل پایانی دریافت ویزا را پیگیری کند. قاعدتا روش دوم هزینه کم‌تری دارد و ارزان‌تر خواهد بود.

خدمات پیکاپ پاسپورت

بنابراین مسافران برای صرفه‌جویی در کاهش هزینه و زمان، مراحل اخذ ویزا را به آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند، می‌سپارند.

پیکاپ پاسپورت آمریکا

مهاجرت به آمریکا هم مانند کشور انگلیس نیازمند انجام پروسه پیکاپ پاسپورت است. فعالیت نداشتن طولانی مدت سفارت آمریکا در ایران باعث شده است تا استفاده خدمات پیکاپ پاسپورت یا ویزا این کشور هم برای مهاجران ایرانی فراهم شود.

هزینه پیکاپ پاسپورت

خدمات پیکاپ پاسپورت در ایران معمولا برای کشورهایی انجام می شود که در ایران سفارت خانه ندارند. هزینه پیکاپ پاسپورت به عواملی مانند کشور مقصد، نوع ویزا، روش پیکاپ و شرکت پیکاپ بستگی دارد. ممکن است هزینه ‌های دیگری مانند ترجمه مدارک و یا ارسال مدارک نیز به شما تعلق گیرد.

سوالات متداول در رابطه با پیکاپ پاسپورت

1- استفاده از پیکاپ پاسپورت چه مزیتی دارد؟

عدم نیاز به حضور مجدد و سفر فرد به کشوری نظیر ترکیه برای دریافت ویزای صادر شده

2- چه کشورهایی شامل خدمات پیکاپ پاسپورت می‌شوند؟

خدمات پیکاپ شامل کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا می‌باشد

3- آیا تکمیل فرم وکالت برای پیکاپ پاسپورت توسط داوین گشت، کافی است؟

خیر، با توجه به نوع ویزای متقاضی به پاسپورت، ایمیل سفارت و رسید انگشت‌نگاری فرد می‌بایست انجام شود.

4- آیا خدمات پیکاپ پاسپورت داوین گشت فقط به شکل انفرادی انجام می‌شود؟

خیر، امکان ارائه خدمات و پیگیری گروهی جواب پیکاپ پاسپورت در صورت درخواست متقاضی وجود دارد.

5- اتمام مراحل پیکاپ چقدر طول می‌کشد؟

اتمام مراحل اخذ پیکاپ پاسپورت معمولا بین ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان می‌برد. در این بین فرد متقاضی تا ۳۰ روز زمان دارد تا برای پیکاپ پاسپورت کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا کارهای خود را انجام دهد. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید، در صورتی که در این بازه زمانی نسبت به اخذ پیکاپ اقدامی صورت نگیرد، ریجکت خواهید شد.

در صورتی که تمام این مراحل به درستی انجام شود و هیچ مشکلی نباشد، پس از اقدام برای پیکاپ پاسپورت، حدودا بین ۷ تا ۱۰ روز کاری پاسپورت به دست شما خواهد رسید.

جهت اخذ ویزای کانادا، ویزای شنگن، تورهای اروپا و خدمات پیکاپ ویزا با کارشناسان ما در داوین گشت در تماس باشید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.
keyboard_arrow_up