ویزای توریستی استرالیا

اگر به عنوان یک ایرانی قصد سفر به استرالیا را دارید، باید ابتدا برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. شما با ویزای توریستی استرالیا، اجازه کار و تحصیل را نخواهید داشت و فقط برای اهداف توریستی می توانید وارد خاک این کشور شوید.

ویزای توریستی استرالیا، ویزایی است که به مسافران مجوز می دهد تا برای مقاصد گردشگری از استرالیا دیدن نمایند. این مجوز ورود، به صورت اختصاصی برای افرادی است که تصمیم دارند از استرالیا دیدن کنند و قصد اقامت دائم در این کشور را ندارند. زمان اعتبار ویزای توریستی استرالیا بسته به شرایط متقاضی متفاوت است.

از این نوع ویزا می توان به ویزای توریستی(Tourist Visa)، Electronic Travel Authority، eVisitor و ویزای درمان پزشکی (Medical Treatment Visa) اشاره کرد. برای درخواست این مجوز باید یک سری مراحل را سپری کنید. از شرایط بدست آوردن این مجوز می توان به درخواست ویزا قبل از سفر، آماده کردن مدارک مورد نیاز و ارائه درخواست اشاره کرد.

انواع ویزای توریستی استرالیا

بنابر جدیدترین آمار وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی این کشور، ویزای توریستی استرالیا شامل موارد زیر می‌گردد:

مجوز الکترونیکی ساب کلاس 601

مجوز الکترونیکی ساب کلاس 651

ویزای ترانزیت ساب کلاس 771

ویزای توریستی (Visitor) ساب کلاس 600

ویزای کار و تعطیلات ساب کلاس 462

ویزای تعطیلات کاری ساب کلاس 417

تمام موارد بالا، زیرمجموعه ویزای توریستی هستند ولی شهروندان ایرانی اجازه اپلای برای تمام این ویزاها را ندارند. شهروندان ایرانی که قصد درخواست ویزای توریستی دارند باید برای زیرمجموعه 600 اقدام کنند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

ویزای توریستی (Visitor) ساب کلاس 600

طبق اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی مهاجرت و شهروندی استرالیا در مورد انواع ویزای توریستی استرالیا، گزینه‌های قابل استفاده و پرکاربرد گردشگری برای شهروندان ایرانی شامل ویزای استرالیا ترانزیت و ویزای ساب کلاس 600 استرالیا می‌شود.

ویزای توریستی استرالیا به دو صورت سینگل و مولتی صادر می شود که معمولا دفعه اول به صورت سینگل و با حداقل اعتبار صادر می شود.

البته در صورتی که دعوتنامه از یکی از اعضای خانواده داشته باشید، مدت اعتبار ویزا افزایش می یابد و رسیدگی به پرونده با سهولت بیشتری انجام می شود.

لازم به ذکر است کلیه مراحل درخواست ویزای استرالیا به صورت آنلاین انجام می گیرد و هر شخص باید یک اکانت مجزا برای اپلای ویزا داشته باشد. پس از سابمیت پرونده، متقاضی باید یک وقت ملاقات برای انجام بیومتریک و انگشت نگاری از VFS GLOBAL بگیرد. پس از حضور متقاضی در VFS جواب درخواست ویزا از طریق ایمیل برای شخص متقاضی ارسال می شود.

جهت اخذ ویزای کانادا، ویزای شنگن، تورهای اروپا و خدمات پیکاپ ویزا با کارشناسان ما در داوین گشت در تماس باشید.

ویزای استرالیا مدرکی است که به فرد مجوز ورود به کشور را برای یک هدف اختصاصی مثل بازدید، کار یا تحصیل را می دهد. استرالیا سرزمین فرصت هاست و شرایط بی همتایی جهت کار، زندگی دانشجویی و گردشگری برای متقاضیان فراهم می کند. این کشور به دلیل ارائه آموزش های با کیفیت، طبیعت گرم و دلپذیر، تنوع فرهنگی، به طور فزاینده ای در بین بازدیدکنندگان بین المللی و دانشجویان محبوبیت پیدا کرده است.

چه به دنبال یک مکان جدید برای زندگی باشید و چه در پی یک کشور پیشرفته برای گذراندن تعطیلات یا زندگی دانشجویی، استرالیا یک انتخاب ایده آل است. برای هر هدفی که قصد ورود به این کشور را دارید، دریافت ویزا، تضمین ورود قانونی و دسترسی به فرصت ها و بهره برداری از خدمات بی همتای این کشور است.

ویزای کاری استرالیا

ویزای استرالیا جهت کار در این کشور، جزء ویزاهای محبوب است که به افراد خارجی مجوز کار و کسب درآمد را می دهد. رایج ترین ویزاهای کاری برای افراد غیر اتحادیه اروپا شامل، ویزای طرح نامزدی کارفرما (ENS)، ویزای مستقل ماهر و ویزای موقت کمبود مهارت (TSS) است. از دیگر ویزاهای کاری شناخته شده می توان به، ویزای منطقه ای ماهر، ویزای تعطیلات کاری و ویزای آموزشی اشاره کرد. جهت بدست آوردن ویزای کاری استرالیا به عنوان یک فرد با تابعیت کشوری غیر اتحادیه اروپا باید مراحل متفاوتی را سپری کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای استرالیا از نوع تحصیلی، به متقاضی امکان می دهد که در دوره های آموزشی استرالیا مانند زبان انگلیسی، آموزش های پیشرفته، دوره های دانشگاهی و غیره تحصیل کند. این ویزا معمولا برای مدت مشخصی معتبر است. برای اینکه شایسته بدست آوردن ویزای تحصیلی استرالیا باشید، باید در دوره یکی از دانشگاه های تایید شده در استرالیا ثبت نام کنید. فردی که این کشور را برای تحصیلات آکادمیک انتخاب می کند، شرایط کار به صورت حضوری در کنار تحصیل به مدت ۴۰ ساعت در طول ترم را خواهد داشت.

در صورتی که در حال تکمیل مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا هستید، هیچ محدودیت کاری نخواهید داشت. اگر سن شما زیر 18 سال است باید مدارکی مبنی بر توانایی مالی برای اقامت و رفاه عمومی ارائه دهید. دو نمونه ویزای اصلی تحصیل در استرالیا برای افراد غیر اتحادیه اروپا، ویزای دانشجویی و ویزای سرپرست دانشجویی است که به افراد فرصت تحصیل در این کشور را می دهد.

هزینه ویزای استرالیا

هزینه ویزای استرالیا با در نظر گرفتن نوع ویزا و تاریخ به ثبت رساندن درخواست قطعا متفاوت است. در صورت بالا رفتن هزینه ویزا بین تاریخ اعطای ویزا و درخواست آن، باید مقدار هزینه اضافه شده را پرداخت نمایید. در جدول زیر هزینه های ویزا های رایج و پر طرفدار به صورت تقریبی ذکر شده است.

نام ویزاهزینه به دلار آمریکا
 

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا (زیر کلاس 500)

تقریبا حدود 485 دلار آمریکا

وجوه موجود در حساب دانشجو علاوه بر هزینه ذکر شده: تقریباً در رنج 49600 دلار آمریکا

 

 

 

 

 

 

ویزای کار استرالیا

ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482): 925 – 1925 دلار

ویزای منطقه ای Skilled Work (زیر کلاس 491) : 3000 دلار آمریکا

ویزای کار موقت (کارشناس اقامت کوتاه مدت): 225 دلار آمریکا

ویزای خوداشتغالی استرالیا: 5750 دلار آمریکا

ویزای طرح نامزدی کارفرما (ENS): شامل دو بخش هزینه نامزدی: 540 دلار، هزینه ویزا نیز 4640 دلار برای متقاضی اصلی، 2320 دلار برای شریک زندگی (و هر کودک بالای 18 سال) و 1160 دلار برای هر کودک زیر 18 سال

 

هزینه ویزای مستقل ماهر: شامل دو بخش هزینه نامزدی: 540 دلار و هزینه ویزا: 4640 دلار برای متقاضی اصلی

 

ویزای توریستی

ویزای بازدید کننده (زیر کلاس 600): 140 تا 1020 دلار آمریکا

اداره الکترونیک سفر (ETA): 15 دلار آمریکا

eVisitor (زیر کلاس 651): رایگان

ویزای درمان پزشکی(Medical Treatment Visa): رایگان

مراحل اخذ ویزای استرالیا

برای اخذ ویزای استرالیا باید یک سری مراحل را سپری کنید که با توجه به ویزا متفاوت است. در این بخش تصمیم داریم مراحل اخذ ویزای استرالیا را مورد بازبینی قرار دهیم.

  1. نوع ویزای خود را تعیین کنید: مجوزهای ورود به استرالیا (توریستی، دانشجویی، کاری و اقامتی) را به صورت کامل مورد بازبینی قرار دهید. انتخاب ویزا باید بر اساس پارامتر هایی مانند هدف از بازدید یا اقامت انجام شود.
  2. تطابق داشتن با شرایط را بررسی نمایید: مطمئن شوید که مجوز ورود مورد نظر با شرایط شما مطابقت دارد. این ممکن است شامل، سن، تحصیلات، تجربه کاری و الزامات زبان باشد.
  3. مدارک مورد نیاز را گردآوری کنید: همه مدارک پشتیبانی لازم را آماده کنید، از این مدارک می توان به مدارک مالی، اسناد تحصیلی، تجربه کاری و مدرک تسلط بر زبان انگلیسی اشاره کرد.
  4. فرم درخواست را تکمیل کنید: فرم درخواست را با در نظر گرفتن نوع ویزا، پر کنید.
  5. هزینه درخواست را پرداخت کنید: هزینه درخواست ویزا را بررسی و پرداخت نمایید که بسته به نوع ویزا متفاوت است. برای مثال، ویزای مستقل ماهر هزینه درخواست پایه ای تقریباً در رنج 4640 دلار آمریکا برای متقاضی ایجاد می کند.
  6. درخواست را ارسال نمایید: فرم درخواست کامل شده را با دیگر اسناد ذکر شده به سفارت استرالیا بفرستید.
  7. وضعیت ویزای خود را مورد بازبینی قرار دهید: پیشرفت درخواست ویزا به وسیله حساب ایجاد شده در سایت سازمان مهاجرت استرالیا قابل ردیابی است. زمان‌های پردازش بسته به نوع ویزا و تعداد درخواست‌هایی که در آن زمان پردازش می‌شوند، متفاوت است.

کلام آخر

گرفتن ویزای استرالیا جهت تحصیل، کار یا گردشگری در این کشور جزء نیازهای اصلی هر فرد مهاجری است. استرالیا به دلیل استانداردهای بالای زندگی، سیستم آموزشی بی همتا، فرصت های کاری متنوع و امنیت بالا، متقاضیان بسیاری دارد. انتخاب ویزا  با توجه به هدف بازدید، واجد شرایط بودن، اعتبار ویزا و غیره انجام می شود.

مهم است که ویزای انتخابی با هدف بازدید هماهنگ باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط نوع ویزای انتخابی هستید. علاوه بر این، مدت زمان ویزا، شرایط مرتبط، زمان پردازش، هزینه ها و مسیرهای اقامت دائم را نیز در نظر بگیرید. با تماس با کارشناسان می توانید بهترین ویزا را جهت ورود به خاک استرالیا با در نظر گرفتن شرایطی که دارید، دریافت نمایید.

keyboard_arrow_up