بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین المللی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

کشور هلند به انتخابی محبوب برای دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی تبدیل شده است. دانشجویان زیادی از سراسر جهان هر ساله در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در هلند مشغول به تحصیل می‌شوند. هلند کشوری با فرهنگ‌های متنوع و اقتصادی روبه‌رشد است که در غرب اروپا واقع شده است. کشور هلند سهم وسیعی در زمینه اقتصاد، علم و صنایع دارد. در ادامه مقاله ای درباره بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین المللی تهیه کرده ایم.

هلند امکانات آموزشی خود را در سطح جهانی قابل ‌دسترس قرار داده است تا بتواند محیطی را برای میزبانی از دانشمندان، نخبه‌ها و متخصصان به وجود بیاورد. استفاده از نخبه‌ها و نیروی‌های علمی جوان به پیشرفت کشور در زمینه‌های مختلف کمک می‌کند به همین دلیل هلند توانسته است در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی نتایج ارزشمند و برجسته‌ای به دست بیاورد.

بهترین بورسیه‌ های تحصیلی در هلند برای دانشجویان بین ‌المللی

در حال حاضر هلند دارای کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر بسیاری است که از سطح آموزشی بالایی برخوردارند و برنامه‌های مختلفی را برای جذب و آموزش دانشجویان ارائه می‌دهند. اگر شما هم از دانشجویان مشتاق به تحصیل در هلند هستید بهتر است بدانید که هلند برنامه‌های متعددی برای حمایت تحصیلی از دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است.

بورسیه دولتی هلند

بورسیه تحصیلی هلند

این بورسیه با ارزشی معادل 5000 یورو است که تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد. بورسیه دولتی هلند به دانشجویان بین‌المللی که از کشورهای غیراروپایی مهاجرت کرده‌اند در نظر گرفته شده است. این بورسیه توسط وزارت آموزش و فرهنگ و علوم هلند به‌ منظور تشویق دانشجویان به تحصیل، به متقاضیان بین‌المللی اعطا می‌شود.

برای درخواست بورسیه دولتی هلند ابتدا دانشگاه موردنظر خود را در لیست دانشگاه‌های تحت پوشش بورسیه پیدا کنید. برای ارسال درخواست خود ابتدا شرایط و برنامه‌های دانشگاه موردنظر خود را مطالعه کنید و پس از آن سوابق تحصیلی و مدارک زبان خود را برای دانشگاه ارسال کنید تا فرآیند رسیدگی به درخواست بورسیه انجام شود.

بورسیه دانشگاه توئنته هلند

بورسیه تحصیلی هلند در دانشگاه توئنته

ارزش بورسیه دانشگاه توئنته هلند از 3000 تا 22000 یورو است که یک سال تحصیلی کامل را تحت پوشش قرار می‌دهد. بورسیه دانشگاه توئنته به افرادی با رزومه قوی و پیشینه عالی در زمینه علمی اهدا می‌شود. این بورسیه برای افراد نخبه در مقطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است تا به ‌منظور حمایت و قدردانی از افراد متخصص باشد.

متقاضیان بورسیه دانشگاه توئنته هلند باید روشی متفاوت را برای روند درخواست طی کنند. افراد متقاضی باید تمام شرایط ذکر شده در برنامه این بورسیه را داشته باشند و از قبل در مقطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته شده باشند و مدارک و نمره موردنیاز آزمون زبان را کسب کرده باشند. درخواست‌های این بورسیه به‌ صورت آنلاین ارسال می‌شود و پس از ارسال مدارک موردنیاز و رعایت الزامات برنامه بورسیه، یک تاییدیه صادر می‌شود. کمیته مربوطه با بررسی پرونده و شرایط متقاضی تصمیم به رد کردن یا پذیرش دانشجو می‌گیرد.

بورسیه شایستگی آمستردام

مبلغ بورسیه شایستگی آمستردام 6000 یورو در هرسال است. دانشگاه آمستردام از مشهورترین دانشگاه‌های دولتی آمستردام است که در بین بهترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌آید. دانشگاه دولتی آمستردام در کشور هلند برای دانشجویان بین‌المللی خود بورسیه تحصیلی شایستگی در نظر گرفته است تا دانشجویان واجد شرایط در مقطع کارشناسی در این کشور به تحصیل مشغول شوند.

بورسیه تحصیلی شایستگی آمستردام برای دانشجویان بین‌المللی که در رشته‌های اقتصاد، تجارت، روان‌شناسی و علوم اجتماعی تحصیل می‌کنند در نظر گرفته شده است. برای درخواست بورسیه آمستردام می‌توانید درخواست خود را از طریق پورتال پذیرش ارسال کنید و مدارکی مانند معدل، نتایج آزمون زبان انگلیسی و توصیه‌نامه تحصیلی را آماده و ارسال کنید.

بورسیه دانشگاه ماستریخت هلند

بورسیه تحصیلی هلند در دانشگاه ماستریخت

با دریافت بورسیه دانشگاه ماستریخت هلند علاوه بر هزینه تحصیل، کمک ‌هزینه زندگی در هلند دریافت می‌کنید. بورسیه دانشگاه ماستریخت هلند توسط دانشگاه ماستریخت از بهترین بورسیه‌های تحصیلی است که برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. این بورسیه توسط دانشگاه ماستریخت هلند که از مشهورترین دانشگاه‌های این کشور است تامین می‌شود.

بورسیه دانشگاه ماستریخت هلند به دانشجویانی که قصد شرکت در مقطع تحصیلات تکمیلی را دارند اعطا می‌شود. برای دریافت این بورسیه باید نمرات بالا در رزومه تحصیلی خود داشته باشید و با ثبت‌نام در برنامه‌های تحصیلی دانشگاه فرم درخواست را پر کنید و مدارک مربوطه را ارسال کنید. در صورت ‌پذیرش در این بورسیه باید دوره سه‌ هفته‌ای پیش آکادمیک دانشگاه را سپری کنید.

بورسیه دانشگاه csc-Leiden

بورسیه تحصیلی هلند

بوررسیه دانشگاه csc-leidan شامل 1350 یورو به صورت ماهانه و کمک هزینه بیمه درمانی می‌شود. این بورسیه برای مقطع دکتری در دسترس است. این بورسیه متعلق به شهروندان کشور چین است که بعد از اتمام مقطع کارشناسی ارشد قصد تکمیل تحصیلات خود در مقطع دکتری را دارند.

بورسیه دانشگاه اراسموس روتردام

L-EARN for Impact Scholarship ارائه شده توسط دانشگاه اراسموس روتردام به دانشجویان بین‌المللی که از کشورهای در حال‌ توسعه درخواست داده باشند تعلق می‌گیرد. این بورسیه از جمله بهترین بورسیه‌های تحصیلی هلند برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه به‌ منظور رشد و توسعه کشورهای در حال ‌توسعه در نظر گرفته شده است تا دانشجویان پس از پایان تحصیلات به کشور خود برگردند تا به اقتصاد کشور خود کمک کنند.

بورسیه رادبود

از دیگر بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه رادبود است. این بورسیه از بخشی یا کل شهریه را تحت پوشش قرار می‌دهد و علاوه ‌بر آن هزینه ویزا، مجوز اقامت و بیمه درمانی را نیز شامل می‌شود. بورسیه رادبود برای دانشجویانی در دسترس است که در حال حاضر در مقطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ثبت ‌نام کرده باشند. این بورسیه سالیانه به 25 نفر با پوشش قسمتی از شهریه و 12 نفر با فاند کامل تعلق می‌گیرد.

دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و عملکرد دانشجویان افرادی را برای دریافت این بورسیه انتخاب می‌کنند. برای دریافت بورسیه رادبود دانشجویان باید توصیه‌نامه و انگیزه نامه را در طول فرآیند پذیرش خود ارسال کنند. پس از ثبت درخواست بورسیه در سیستم دانشگاهی، کمیته تصمیم‌ گیرنده افراد واجد شرایط را انتخاب می‌کند.

بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان غیر اروپایی

بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان غیر اروپایی

دولت هلند از سال 2015 بورسیه‌های بیشتری برای جذب دانشجویان بین‌المللی ارائه داده است. این بورسیه‌ها برای دانشجویان غیر اروپایی است و در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. ارزش هر یک از بورسیه‌ها 5000 یورو است که تمام هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی MENA برای متخصصان الجزایر، مصر، عراق، اردن، لبنان، لیبی، مراکش، عمان، سوریه و تونس در نظر گرفته شده است. برنامه تحصیلی NFP برای متخصصان 51 کشور به ‌منظور تکمیل دوره آموزشی و تحصیلی در هلند در نظر گرفته شده است. اولویت این برنامه بورسیه برای زنان و متقاضیان کشورهای جنوب صحرای آفریقا است.

بورسیه‌های تحصیلی در هلند طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی مانند: بورسیه‌های مدیریت و کسب‌وکار، مهندسی، حقوق، پزشکی و بورسیه‌های ورزشی و هنری برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. همه دانشجویان بین‌المللی چه با بودجه کم و چه بودجه کافی می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی اقدام کنند.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up