ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای استرالیا را با سرمایه گذاری در این کشور اخذ کنید

زمان مطالعه: 6 دقیقه

اگر به دنبال ایجاد شرایطی برای آینده هستید، می خواهید در استرالیا زندگی کنید، فرزندانتان را به محیطی پیشرفته و جهانی متصل کنید، استفاده از گزینه سرمایه گذاری در استرالیا می تواند جزو گزینه های بسیار خوب و مطمئن برای شما باشد. استرالیا محیطی امن، راحت و بدون ریسک را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. هر ساله افراد بسیار زیادی از سرتاسر دنیا برای سرمایه گذاری در استرالیا وارد این کشور می شوند. علاوه بر راه اندازی بیزینس یا سرمایه گذاری در بازارهای مالی استرالیا، اقامت این کشور را نیز کسب می کنند.

کار آفرینان ایرانی از بین کشورهای جهان، استرالیا را به عنوان اولین مقصد سرمایه گذاری در نظر می گیرند. طبق آمار رسمی، استرالیا مقصد اول سرمایه گذاران ایرانی می باشد. یکی از مهم ترین دلایل افزایش ویزاهای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا راحت بودن دریافت این ویزا به نسبت کشور های کانادا و آمریکا می باشد. به صورتی که شما قبل از ورود به استرالیا هیچ مبلغی وارد این کشور نمی کنید. در ادامه با داوین گشت همراه باشید تا شما را با شرایط اخذ ویزای استرالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور آشنا کنیم.

استرالیا و سرمایه گذاری در آن

کشور استرالیا در حدود ۲۶ میلیون نفر جمعیت دارد. در مساحتی حدود ۷.۵ میلیون کیلومتر مربع مشغول به زندگی هستند. پایتخت استرالیا شهر کانبرا و شهرهای سیدنی، ملبورن و پرت بزرگ ترین شهرهای این کشور هستند. زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی است. خود به تنهایی سبب جلب متقاضیان بسیاری جهت مهاجرت به این کشور از طریق راه های مختلف مهاجرتی می باشد. واحد پول کشور استرالیا دلار استرالیا می باشد.

اشخاصی که قصد اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارند باید شرایطی را دارا باشند تا بتوانند از طریق ساب کلاس های متفاوتی که در استرالیا وجود دارد برای سرمایه گذاری اقدام نمایند. از جمله شرایطی که فرد سرمایه گذار باید دارا باشد این است که سرمایه کافی را دارا باشد. همچنین داشتن سن مناسب ترجیحا کمتر از ۵۵ سال از جمله شرایطی است که افراد متقاضی می توانند به راحتی برای ویزا های سرمایه گذاری استرالیا اقدام نمایند. سرمایه گذاری در استرالیا روش های مختلفی دارد. برخی از آن ها منجر به اخذ اقامت دائم استرالیا و متعاقبا تابعیت، شهروندی یا پاسپورت این کشور می شوند. برخی دیگر از این روش ها آثار اقامتی و تابعیتی برای فرد متقاضی یا خانواده وی نخواهند داشت که در ادامه این موضوع نیز بررسی شده است.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

تمامی روش ها باعث اخذ اقامت دائم نمی شوند

تمامی روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا منجر به اخذ اقامت دائم یا PR استرالیا نخواهد شد. اما برخی از روش های سرمایه گذاری می تواند شرایط لازم به جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا فراهم نماید. البته لازم است یک وکیل مهاجرت مسلط به قوانین روز دنیا و همچنین یک مشاور اقتصادی قوی در این زمینه در کنار شما گام بردارد. یک به یک مراحل لازم را فراهم نماید.

لذا اگر بر اساس آنچه که گفته شد اقدام کنید، در پروسه های سرمایه گذاری در کشور استرالیا در مدت زمان ۱ الی ۴ سال بسته به نوع سرمایه گذاری و میزان مبلغی که در این زمینه به جهت سرمایه گذاری در کشور استرالیا ارائه می نمایید، می توان موفق به اخذ اقامت دائم و در ادامه اخذ پاسپورت این کشور شد. لازم به ذکر است که متقاضیان سرمایه گذاری در این پروسه می توانند خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در کنار خود داشته باشند. در همین مدت موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای آن ها نیز گردند.

البته لازم به ذکر است در کنار مبلغی که به جهت ثبت شرکت یا کارآفرینی در استرالیا وارد این کشور می نمایید با راه اندازی بیزینس مورد نظر بعد از مدت زمان مشخصی که بستگی به آن بیزینس دارد بین دو الی ۴ سال پس از راه اندازی بیزینس با ارائه گردش حساب شرکت نشان دهید این بیزینس برای کشور استرالیا مفید بوده است و سود آوری نیز داشته است و بعد از اثبات میزان سود آوری لازم می توانید درخواست اخذ اقامت دائم کشور استرالیا را برای خود و خانواده و یک سال پس از آن درخواست اخذ پاسپورت را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه نمایید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا یک ویزای ۴ سال و ۳ ماهه است. با دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا شما ابتدا وارد استرالیا می شوید. سپس باید در طول مدت ویزای خود، ۲ سال کسب و کاری را راه اندازی کنید. از این ۲ سال کسب و کار فقط یک سال آن مهم تر است. باید یک سال ۲ کارمند داشته باشید. ۳۰۰ هزار دلار فروش کنید. ۲۰۰ هزار دلار استرالیا پول وارد بیزینس خود کرده باشید. همین ۳ شرط کافی است تا بتوانید اقامت خود را دریافت کنید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا و مزایای آن

 • زندگی در کشور پیشرفته و انگلیسی زبان
 • عدم انتقال سرمایه قبل از ورود به استرالیا برای ویزای کارآفرینی
 • عدم نیاز به نمره زبان انگلیسی در این ویزا
 • امکان اقدام برای اقامت دائم استرالیا ۲ سال بعد از ورود
 • امکان دریافت پاسپورت استرالیایی
 • تجصیلات رایگان فرزندان در کشور تراز اول
 • شرایط سرمایه گذاری به مراتب راحت تر از کشور هایی مثل کانادا و آمریکا
 • محدود نبودن به انتخاب بیزینس در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا و معایب آن

 • وقتی مهاجرت می کنید، جایگاه قبلی خود را در کشور خودتان از دست می دهید. در عوض باید در کشوری جدید برای به دست آوردن جایگاه قبلی تلاش زیادی داشته باشید.
 • اگر سطح زبان شما ضعیف باشد ممکن است احساس کنید که ابزار کافی برای موفقیت شبیه کشور خودتان را ندارید.
 • تبدیل و خرج از ریال به دلار اوایل کار کمی برای شما هم از لحاظ مالی و بیشتر از لحاظ روحی سنگین است. کمی به خودتان زمان بدهید به محض شروع درآمد دلاری همه چیز برای شما شیرین می شود.
 • دلتنگی عضوی جدا نشدنی از پروسه مهاجرت است. هر چقدر زودتر خود را در محیط جدید جا بیندازید، زودتر حس منفی دلتنگی را پایان می دهید.
 • دور بودن استرالیا از ایران. خب کانادا و آمریکا هم دور هستند. چاره ای نیست. استرالیا کشور بسیار خوبی است و ارزش آن را دارد.
 • چالش راه اندازی کسب و کار در کشور جدید، این هم صحیح است. اما با آگاهی و رویکرد صحیح به راحتی قابل حل بوده و حتی می تواند فرصت های بسیار زیادی برای شما ایجاد کند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

زمان دریافت ویزا

در حال حاضر مدت زمان دریافت ویزا برای سرمایه گذاری در استرالیا حدود ۲ سال می باشد. اگر بخواهیم به صورت تفکیکی این زمان را بررسی کنیم، ابتدا حدود ۱ ماه آماده سازی مدارک را خواهید داشت. سپس باید برای دریافت دعوت نامه اقدام کنیم که آن هم حدود ۱ ماه زمان نیاز خواهد داشت. بعد از دریافت دعوت نامه حدود ۲ سال تا دریافت ویزا باید صبر کنید. ممکن است این زمان کمی کم و زیاد شود که در کل از کنترل ما و شما خارج بوده و همه در کنترل اداره مهاجرت می باشد.

روش های سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری در استرالیا در واقع به دو طریق انجام پذیر خواهد بود که شما توسط هر دوی آن ها می توانید اقامت دائم و یا شهروندی این کشور را اخذ کنید.

سرمایه گذاری در استرالیا

 • سرمایه گذاری از طریق ویزای کارآفرینی استرالیا و راه اندازی کسب و کار
 • ویزای شماره 188 استرالیا که در واقع همان ویزای کاری است.

روشی است که اغلب افراد و حدود 95 درصد از افرادی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند از آن استفاده می کنند. دقت داشته باشید که شما در این حال باید در ایران برای حداقل دو سال یک کسب و کار داشته باشید که بتوانید ثابت کنید سالی 1 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش داشته است. حداقل دارایی شما و همسرتان هم باید چیزی در حدود دو میلیارد و پانصد میلیون تومان باشد. نکته ای که در اخذ ویزای 188 مورد علاقه بسیاری از افراد است، این است که شما نیازی به نمره زبان در این روش ندارید.

پس از اینکه مدارک خود را برای اداره مهاجرت استرالیا فرستادید می توانید یک ویزای کارآفرینی با اقامت 4 ساله دریافت کنید و به استرالیا می روید و بیزینس خود را در آنجا احداث می کنید. پس از اینکه شرکت شما در این کشور ثبت شد شما باید 200 هزار دلار را وارد بیزینس خود کنید. سپس باید برای دو سال آتی کارمند استخدام کنید و دقت داشته باشید که در همان سال باید چیزی در حدود 330 هزار دلار هم فروش داشته باشید. زمانی که این پروسه به اتمام رسید و در واقع شما به مدت 2 سال کار کردید سپس می توانید اقدام به اخذ اقامت دائم کنید.
دقت داشته باشید که در طی این سوال شما باید حداقل 12 ماه در این کشور حضور داشته باشید.

 


برای آشنایی با شرایط اخذ ویزای کشورها میتونید وارد صفحه مربوط به ویزا در داوین گشت بشید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزا


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up